Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Krakowie na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Krakowie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- MISZALSKI Aleksander Jan - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 51,04% (133 703 głosów)
- GIBAŁA Łukasz - KWW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW: 48,96% (128 269 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Krakowie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- MISZALSKI Aleksander Jan - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 37,21% (110 556 głosów)
- GIBAŁA Łukasz - KWW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW: 26,79% (79 580 głosów)
- KMITA Łukasz Marek - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 19,79% (58 795 głosów)
- KULIG Andrzej Adam - KWW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”: 7,18% (21 341 głosów)
- BERKOWICZ Konrad Szczepan - KWW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY: 5% (14 854 głosów)
- KOMAREWICZ Rafał Paweł - KWW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA: 3,07% (9 126 głosów)
- HAREŃCZYK Adam Wiesław - KWW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA: 0,95% (2 837 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PADEREWSKA Agnieszka Leokadia: pozycja 1 : 12,23% (5 524 głosów)
- BĘTKOWSKA Monika: pozycja 2 : 3,83% (1 730 głosów)
- FINOWSKI Grzegorz Sławomir: pozycja 3 : 2,13% (961 głosów)
- CHMIELA Weronika Karolina: pozycja 4 : 0,68% (307 głosów)
- KOTNOWSKA Marta Maria: pozycja 5 : 0,38% (171 głosów)
- WĘCLEWICZ Zbigniew Tadeusz: pozycja 6 : 0,52% (236 głosów)
- STĘPA Małgorzata Teresa: pozycja 7 : 0,31% (140 głosów)
- CIESIELSKI Józef Bolesław: pozycja 8 : 1,24% (561 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ŚWIAT Grażyna Zofia: pozycja 1 : 2,65% (1 195 głosów)
- BIELARZ Adam Piotr: pozycja 2 : 1,72% (778 głosów)
- RAPCIAK Maciej Rafał: pozycja 3 : 0,29% (130 głosów)
- DWOJAK Józef Gabriel: pozycja 4 : 0,21% (93 głosów)
- KRYSA Piotr Benedykt: pozycja 5 : 0,23% (103 głosów)
- BRAŚ Gabriela Agnieszka: pozycja 6 : 0,36% (161 głosów)
- STROJNY Eleonora Ditta: pozycja 7 : 0,24% (107 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JAŚKOWIEC Dominik Andrzej: pozycja 1 : 21,19% (9 573 głosów)
- MOSKAŁA Piotr Marian: pozycja 2 : 5,24% (2 369 głosów)
- BAŁDYGA Anna Magdalena: pozycja 3 : 7,67% (3 466 głosów)
- DZIESZYŃSKA Beata Grażyna: pozycja 4 : 1,37% (620 głosów)
- CHODZIŃSKI Jędrzej Jacek: pozycja 5 : 0,61% (277 głosów)
- FRĄCZEK Weronika Katarzyna: pozycja 6 : 2,02% (914 głosów)
- STAWOWY Grzegorz Wojciech: pozycja 7 : 3,34% (1 507 głosów)
- KOCUREK Bartłomiej Jan: pozycja 8 : 2,54% (1 148 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA:
- GÓRNISIEWICZ Karolina Anna: pozycja 1 : 2,15% (973 głosów)
- SONIK Jerzy Jacek: pozycja 2 : 1,33% (601 głosów)
- ŚLĘCZEK Karol Wojciech: pozycja 3 : 0,35% (160 głosów)
- MALICKI Janusz Kazimierz: pozycja 4 : 0,14% (64 głosów)
- FILIPEK Michał: pozycja 5 : 0,22% (98 głosów)
- OLEWICZ Dobromiła Justyna: pozycja 6 : 0,24% (109 głosów)
- SZCZUREK Hubert Gerard: pozycja 7 : 0,12% (54 głosów)
- JAKUBAS Aneta Beata: pozycja 8 : 0,46% (209 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA:
- MIKULSKA Rita Barbara: pozycja 1 : 0,46% (207 głosów)
- WALIGÓRA Andrzej Wacław: pozycja 2 : 0,14% (63 głosów)
- LISAK Krzysztof Jerzy: pozycja 3 : 0,04% (19 głosów)
- CZARNECKA Małgorzata Bożena: pozycja 4 : 0,1% (43 głosów)
- SUCHANEK Paweł Michał: pozycja 5 : 0,05% (23 głosów)
- STYRYLSKA-MUSIAŁ Elżbieta: pozycja 6 : 0,03% (15 głosów)
- SMAGOWICZ Lesław Michał: pozycja 7 : 0,17% (79 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MAZURA:
- GÖRLICH Krzysztof Andrzej: pozycja 1 : 0,71% (321 głosów)
- CHYŁEK Izabela: pozycja 2 : 1,13% (512 głosów)
- DĄBROWA Krzysztof: pozycja 3 : 0,29% (129 głosów)
- TOMCZYK Marek Julian: pozycja 4 : 0,07% (31 głosów)
- KOLEGOWICZ Konrad Tomasz: pozycja 5 : 0,17% (78 głosów)
- DOWLASZ Inka: pozycja 6 : 0,07% (30 głosów)
- GŁOWACKA Agnieszka Dominika: pozycja 7 : 0,09% (40 głosów)
- PISZCZKIEWICZ Katarzyna: pozycja 8 : 0,06% (26 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY KRAKÓW:
- MUZYK Jerzy Stanisław: pozycja 1 : 0,82% (370 głosów)
- PUŁKA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 0,08% (35 głosów)
- MILFORT-MIEROSZEWSKI Michał Sobiesław: pozycja 3 : 0,04% (20 głosów)
- MRÓZ Anna Izabela: pozycja 4 : 0,1% (43 głosów)
- FRANCUZ Wojciech Mirosław: pozycja 5 : 0,03% (13 głosów)
- KWASEK Beata: pozycja 6 : 0,04% (17 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”:
- HOFFMAN Jan Krzysztof: pozycja 1 : 1,12% (507 głosów)
- ŚLIWA Ewa Stanisława: pozycja 2 : 0,82% (370 głosów)
- ŁAPIŃSKI Zdzisław Jan: pozycja 3 : 0,1% (47 głosów)
- MICHALIK Magdalena Dominika: pozycja 4 : 0,26% (116 głosów)
- ŻOŁĄDŹ Agnieszka Dorota: pozycja 5 : 0,17% (76 głosów)
- SZEWCZYK Piotr Jan: pozycja 6 : 0,09% (42 głosów)
- ADAMCZYK Kamil Krzysztof: pozycja 7 : 0,1% (43 głosów)
- SALA-SZCZYPIŃSKI Marcin Łukasz: pozycja 8 : 0,36% (163 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW:
- MAŚLONA Łukasz: pozycja 1 : 5,55% (2 509 głosów)
- JANTOS Małgorzata Krystyna: pozycja 2 : 2,79% (1 262 głosów)
- LEWICKA Aleksandra Jolanta: pozycja 3 : 3,32% (1 502 głosów)
- BOREK Marcin: pozycja 4 : 2,14% (967 głosów)
- CZERSKI Michał Piotr: pozycja 5 : 0,17% (77 głosów)
- SONIK Jacek Karol: pozycja 6 : 0,73% (330 głosów)
- DOPIERAŁA-ŚWIATŁOŃ Iwona Magdalena: pozycja 7 : 0,37% (167 głosów)
- PUŁA Łukasz Aleksander: pozycja 8 : 1,2% (543 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MICHAŁOWSKI Maciej Julian: pozycja 1 : 10,5% (4 673 głosów)
- TATARA Agata Iwona: pozycja 2 : 3,18% (1 415 głosów)
- JANUS Jolanta Teresa: pozycja 3 : 1,92% (855 głosów)
- SKRZYNIOWSKA Wiesława Maria: pozycja 4 : 0,36% (158 głosów)
- KRZYSZTOFORSKI Józef Edward: pozycja 5 : 0,56% (250 głosów)
- PAŁASIŃSKA Danuta Anna: pozycja 6 : 0,47% (209 głosów)
- SKOWROŃSKA Agata Maria: pozycja 7 : 0,56% (249 głosów)
- STÓS Daniel Sebastian: pozycja 8 : 0,49% (220 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- BARTOSZ Piotr Paweł: pozycja 1 : 3,57% (1 587 głosów)
- SUDER Stanisława Agata: pozycja 2 : 0,8% (354 głosów)
- GODEŃ Tadeusz Piotr: pozycja 3 : 0,17% (77 głosów)
- BURAS Miłosz Jan: pozycja 4 : 0,18% (79 głosów)
- TARCZYŃSKI Michał Grzegorz: pozycja 5 : 0,39% (174 głosów)
- KUSTRA-ŁOTOCKA Dorota: pozycja 6 : 0,27% (122 głosów)
- WÓJCIK-TOMASIK Alicja Danuta: pozycja 7 : 0,24% (105 głosów)
- KUPIEC Marcin Stanisław: pozycja 8 : 0,29% (131 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOSEK Jakub Daniel: pozycja 1 : 26,33% (11 716 głosów)
- STAWOWY Grzegorz Klaudiusz: pozycja 2 : 8,86% (3 944 głosów)
- KOT Aleksandra: pozycja 3 : 6,94% (3 089 głosów)
- CHMURZYŃSKI Grzegorz: pozycja 4 : 0,43% (192 głosów)
- HAŃDEREK Joanna Ewa: pozycja 5 : 2,28% (1 013 głosów)
- GORCZYCA Olga Krystyna: pozycja 6 : 1,42% (630 głosów)
- GĘBALA Paweł Waldemar: pozycja 7 : 0,82% (367 głosów)
- ŻMUDA Maciej: pozycja 8 : 1,67% (743 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA:
- BURZYŃSKA Marta Anna: pozycja 1 : 2,93% (1 302 głosów)
- TUSZYŃSKA Anna Beata: pozycja 2 : 0,83% (371 głosów)
- REGULSKI Tomasz Sylwester: pozycja 3 : 0,67% (298 głosów)
- BEŁDZIKOWSKI Dawid Aleksander: pozycja 4 : 0,07% (29 głosów)
- PROKOP Agata Anna: pozycja 5 : 0,5% (223 głosów)
- RUSEK Marcin Marek: pozycja 6 : 0,12% (55 głosów)
- WAGNER Michał Artur: pozycja 7 : 0,12% (53 głosów)
- KUBICZEK Piotr Janusz: pozycja 8 : 0,22% (97 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA:
- KOMOŃ Szymon Jacek: pozycja 1 : 0,75% (334 głosów)
- SMOROŃ Anna Józefa: pozycja 2 : 0,16% (73 głosów)
- LASKOWSKA Małgorzata Maria: pozycja 3 : 0,19% (83 głosów)
- MAGRYŚ Rafał Bolesław: pozycja 4 : 0,09% (38 głosów)
- OKARMUS Jacek Rafał: pozycja 5 : 0,09% (40 głosów)
- LESZCZYŃSKA Agata: pozycja 6 : 0,18% (82 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MAZURA:
- TOMCZAK Małgorzata Beata: pozycja 1 : 0,85% (377 głosów)
- OKOŃSKI Mateusz: pozycja 2 : 0,22% (97 głosów)
- MARKIEL Krzysztof Henryk: pozycja 3 : 0,07% (33 głosów)
- SKRZYŃSKA-MEROŃ Gabriela Anna: pozycja 4 : 0,09% (40 głosów)
- HEIZA Edyta Magdalena: pozycja 5 : 0,17% (75 głosów)
- DUDZIK Konrad: pozycja 6 : 0,09% (40 głosów)
- BUKALSKI Daniel: pozycja 7 : 0,06% (26 głosów)
- DĄBKIEWICZ Marcin: pozycja 8 : 0,12% (55 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY KRAKÓW:
- ŁUKAWSKI Grzegorz Jan: pozycja 1 : 0,15% (66 głosów)
- MAGDZIARZ Robert Mariusz: pozycja 2 : 0,54% (240 głosów)
- LOCH Elżbieta Kazimiera: pozycja 3 : 0,06% (26 głosów)
- FILIP Małgorzata Ewelina: pozycja 4 : 0,09% (41 głosów)
- LIPIŃSKI Janusz Bogusław: pozycja 5 : 0,05% (23 głosów)
- DZIEDZIC Anna Maria: pozycja 6 : 0,14% (64 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”:
- MALISZEWSKA Teodozja Janina: pozycja 1 : 1,91% (851 głosów)
- ZAJĄCZKOWSKA Jolanta Czesława: pozycja 2 : 0,21% (93 głosów)
- GAWOR Zdzisław Jan: pozycja 3 : 0,19% (86 głosów)
- BEDNARZ Katarzyna Agnieszka: pozycja 4 : 0,31% (136 głosów)
- WYSOCKI Andrzej Krzysztof: pozycja 5 : 0,12% (53 głosów)
- RUSINIAK Szymon Krzysztof: pozycja 6 : 0,13% (57 głosów)
- KUNDERA Patryk Norbert: pozycja 7 : 0,16% (70 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW:
- OWCA Aleksandra Katarzyna: pozycja 1 : 8,16% (3 630 głosów)
- POLOŃCZYK Piotr Stanisław: pozycja 2 : 2,36% (1 051 głosów)
- MALINOWSKA Wiktoria Magdalena: pozycja 3 : 1,13% (502 głosów)
- GREGA Marcin Kazimierz: pozycja 4 : 1% (443 głosów)
- WANTUCH Agnieszka Maria: pozycja 5 : 0,81% (359 głosów)
- KARPIŃSKI Jakub Zbigniew: pozycja 6 : 0,2% (88 głosów)
- CHAŁUPCZAK Paweł Marek: pozycja 7 : 0,3% (132 głosów)
- CZOP Mariusz Tadeusz: pozycja 8 : 0,69% (309 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CIECHOWSKI Michał Jerzy: pozycja 1 : 7,6% (3 748 głosów)
- SOBIERAJ Marek Grzegorz: pozycja 2 : 3,89% (1 915 głosów)
- GILARSKI Mirosław Jan: pozycja 3 : 3,44% (1 697 głosów)
- ZIĘTY Jerzy Wojciech: pozycja 4 : 0,65% (321 głosów)
- CZARTORYSKA Barbara Renata: pozycja 5 : 1,97% (972 głosów)
- NOWAKOWSKA Anna Magdalena: pozycja 6 : 0,85% (419 głosów)
- SULIŃSKI Stefan Wojciech: pozycja 7 : 1,15% (567 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KRAJEWSKI Konrad Krzysztof: pozycja 1 : 3,3% (1 627 głosów)
- WAWRO Grzegorz Józef: pozycja 2 : 0,73% (362 głosów)
- HANEBACH Karol: pozycja 3 : 0,1% (51 głosów)
- BARTOSZ Joanna Maria: pozycja 4 : 0,33% (163 głosów)
- SYC Adam Józef: pozycja 5 : 0,1% (47 głosów)
- DZIADOSZ Jagoda: pozycja 6 : 0,18% (91 głosów)
- FUDYMA Tomasz Piotr: pozycja 7 : 0,07% (34 głosów)
- KUC Angelina Milena: pozycja 8 : 0,15% (76 głosów)
- OWCA Magdalena: pozycja 9 : 0,42% (207 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DAROS Tomasz Janusz: pozycja 1 : 12,88% (6 349 głosów)
- CHAMIELEC Iwona Dorota: pozycja 2 : 15,46% (7 619 głosów)
- BUSZEK Artur Ziemowit: pozycja 3 : 2,07% (1 019 głosów)
- PLEBAŃCZYK Piotr: pozycja 4 : 0,66% (326 głosów)
- KLITA Dominik Filip: pozycja 5 : 2,42% (1 194 głosów)
- PIĘTKA Renata Maria: pozycja 6 : 2,91% (1 434 głosów)
- GÓRNY Witold Gabriel: pozycja 7 : 1,99% (980 głosów)
- WYŻEWSKA Maria: pozycja 8 : 0,7% (343 głosów)
- ŁĘTOCHA Agnieszka Marzena: pozycja 9 : 2,45% (1 207 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA:
- KŁOS Marcin Paweł: pozycja 1 : 2,14% (1 054 głosów)
- RUSOCKI Piotr Krzysztof: pozycja 2 : 2,17% (1 070 głosów)
- KRĄŻYŃSKA Marta: pozycja 3 : 0,83% (409 głosów)
- SKRZYPIEC Paweł: pozycja 4 : 0,37% (180 głosów)
- BARGIEL Dorota Marta: pozycja 5 : 0,52% (258 głosów)
- PIECZARA Leonard Piotr: pozycja 6 : 0,17% (83 głosów)
- TOPOLSKA Justyna Mirosława: pozycja 7 : 0,4% (196 głosów)
- ZAKRZEWSKA-PAMUŁA Joanna Monika: pozycja 8 : 0,22% (110 głosów)
- BALON Łukasz Sylwester: pozycja 9 : 1,29% (637 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA:
- MACIĄGA Paweł Piotr: pozycja 1 : 0,34% (169 głosów)
- ŚWIADEK Bartłomiej Stanisław: pozycja 2 : 0,18% (87 głosów)
- LUSZOWIECKA-NOWAK Dorota Stanisława: pozycja 3 : 0,05% (23 głosów)
- HAJDUK Alicja Wiktoria: pozycja 4 : 0,18% (87 głosów)
- DARAŻ Damian Dariusz: pozycja 5 : 0,04% (18 głosów)
- ŚLUSARCZYK Klaudia Dorota: pozycja 6 : 0,15% (76 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MAZURA:
- LANY Olga: pozycja 1 : 2,03% (999 głosów)
- MAKŁOWICZ-NIKLIŃSKA Dominika Józefina: pozycja 2 : 0,22% (110 głosów)
- SUŁKOWSKI Rafał Artur: pozycja 3 : 0,2% (100 głosów)
- MIERNIK Małgorzata Krystyna: pozycja 4 : 0,06% (32 głosów)
- TAĆKIEWICZ Kinga Marta: pozycja 5 : 0,07% (34 głosów)
- KREMIEC Marek Stanisław: pozycja 6 : 0,02% (10 głosów)
- RADWAŃSKI Marek Tadeusz: pozycja 7 : 0,06% (32 głosów)
- DANEL Łukasz Marek: pozycja 8 : 0,1% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”:
- BIŃCZYCKA Elżbieta: pozycja 1 : 1,53% (755 głosów)
- FELGER Małgorzata Maria: pozycja 2 : 0,32% (157 głosów)
- APOSTOŁ Marian: pozycja 3 : 0,63% (311 głosów)
- WŁODARCZYK Aleksandra Iwona: pozycja 4 : 0,19% (92 głosów)
- GRODECKI Andrzej Józef: pozycja 5 : 0,14% (70 głosów)
- CZAJA Adam Marek: pozycja 6 : 0,09% (46 głosów)
- KOZIELSKA Cecylia Flora: pozycja 7 : 0,05% (27 głosów)
- GULIŃSKI Łukasz Jerzy: pozycja 8 : 0,03% (14 głosów)
- SZWAGRZYK Mieczysław: pozycja 9 : 0,19% (93 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW:
- GIBAŁA Łukasz: pozycja 1 : 8,97% (4 423 głosów)
- PIEKARZ Zuzanna: pozycja 2 : 3,8% (1 872 głosów)
- PYTKO Tomasz Stanisław: pozycja 3 : 1,94% (955 głosów)
- FISZER Tomasz Krystian: pozycja 4 : 0,31% (152 głosów)
- FRANKOWSKA Agnieszka Urszula: pozycja 5 : 0,6% (297 głosów)
- PŁONKA Piotr Szymon: pozycja 6 : 0,47% (233 głosów)
- PONIEWSKA Paulina Hanna: pozycja 7 : 0,92% (455 głosów)
- GŁOWNIA Gabriela Anna: pozycja 8 : 0,78% (382 głosów)
- KWARCIAK Krzysztof: pozycja 9 : 0,73% (359 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SUŁOWSKI Krzysztof Konrad: pozycja 1 : 11,74% (4 840 głosów)
- KĘKUŚ Mariusz Bogusław: pozycja 2 : 6,8% (2 804 głosów)
- WNĘK Konrad Sebastian: pozycja 3 : 0,83% (342 głosów)
- KROMKA Agnieszka Alicja: pozycja 4 : 1,11% (457 głosów)
- RADOŃ Jerzy Adam: pozycja 5 : 0,34% (139 głosów)
- DZIEWOŃSKA Zofia: pozycja 6 : 0,56% (229 głosów)
- PIWOWAR Jolanta: pozycja 7 : 0,49% (204 głosów)
- PASIOWIEC Wojciech Karol: pozycja 8 : 0,28% (117 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- KLIMEK Michał Grzegorz: pozycja 1 : 4,18% (1 723 głosów)
- MIRSKI Andrzej Marek: pozycja 2 : 0,39% (159 głosów)
- KORDOŃ Patryk Aleksander: pozycja 3 : 0,25% (105 głosów)
- KONIUSZY Krystian Sebastian: pozycja 4 : 0,19% (78 głosów)
- KRYSA Katarzyna Maria: pozycja 5 : 0,41% (170 głosów)
- KRAJEWSKA Krystyna Jolanta: pozycja 6 : 0,31% (128 głosów)
- WOLAŃSKI Wojciech Maciej: pozycja 7 : 0,26% (109 głosów)
- SYC-JĘDRYCHOWSKA Małgorzata Joanna: pozycja 8 : 0,23% (95 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- POTOCKA Małgorzata Dorota: pozycja 1 : 15,18% (6 257 głosów)
- KOŚMIDER Bogusław Andrzej: pozycja 2 : 8,13% (3 351 głosów)
- POGODA-TOTA Agnieszka Anna: pozycja 3 : 7,18% (2 960 głosów)
- GARBOLIŃSKI Grzegorz Łukasz: pozycja 4 : 1,53% (629 głosów)
- DROŻDŻ Mateusz Jerzy: pozycja 5 : 0,48% (196 głosów)
- SURÓWKA Artur Paweł: pozycja 6 : 1,15% (475 głosów)
- KUMALA Anetta Alicja: pozycja 7 : 1,15% (475 głosów)
- KARCZ Krzysztof Wojciech: pozycja 8 : 1,5% (618 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA:
- HOMA Dominik Adrian: pozycja 1 : 2,5% (1 029 głosów)
- PIETRZYK Beata: pozycja 2 : 1,26% (520 głosów)
- HEYDUK Paweł Michał: pozycja 3 : 0,86% (354 głosów)
- SKALNIAK Anna Elżbieta: pozycja 4 : 0,58% (241 głosów)
- WOJCIESZCZAK Patryk Dawid: pozycja 5 : 0,21% (87 głosów)
- SIEKANIEC Anna Mirosława: pozycja 6 : 0,16% (66 głosów)
- DZIEDZIC Igor: pozycja 7 : 0,18% (76 głosów)
- MILDNER Adam Krzysztof: pozycja 8 : 0,52% (216 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA:
- BEDNARSKA Małgorzata Barbara: pozycja 1 : 0,5% (207 głosów)
- ZAJĄC Maria Danuta: pozycja 2 : 0,15% (62 głosów)
- KRUPIŃSKI Olgierd: pozycja 3 : 0,12% (48 głosów)
- WÓJTOWICZ Marek: pozycja 4 : 0,18% (75 głosów)
- WANIC Halina: pozycja 5 : 0,07% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MAZURA:
- MAZUR Stanisław: pozycja 1 : 2,22% (917 głosów)
- KUDŁACZ Michał Tadeusz: pozycja 2 : 0,19% (79 głosów)
- ŚPIEWAK Sławomir Eugeniusz: pozycja 3 : 0,06% (23 głosów)
- MROCZEK-GULA Urszula: pozycja 4 : 0,16% (67 głosów)
- KALICIŃSKA Magdalena Aleksandra: pozycja 5 : 0,07% (27 głosów)
- CHRABĄSZCZ Anna Beata: pozycja 6 : 0,04% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY KRAKÓW:
- GUT Aleksander Rafał: pozycja 1 : 0,2% (83 głosów)
- PAWŁOWSKA Agnieszka Magdalena: pozycja 2 : 0,13% (55 głosów)
- SZOSTAK Julia Anna: pozycja 3 : 0,2% (82 głosów)
- KRUSZYŃSKI Patryk Rafał: pozycja 4 : 0,09% (37 głosów)
- BROŻYNA Małgorzata Jolanta: pozycja 5 : 0,05% (21 głosów)
- PIĄTKOWSKI Marek Mirosław: pozycja 6 : 0,07% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”:
- MARKIEWICZ Artur Marian: pozycja 1 : 4,54% (1 871 głosów)
- MIGDAŁ Adam Marek: pozycja 2 : 1,2% (494 głosów)
- KUCZAJ Angelika Joanna: pozycja 3 : 2,09% (861 głosów)
- MIĄZEK Karolina Urszula: pozycja 4 : 0,08% (34 głosów)
- BUBULA Grażyna: pozycja 5 : 0,32% (133 głosów)
- GOŁĘBIOWSKA Karolina Maria: pozycja 6 : 0,1% (43 głosów)
- MATUSIK Szymon: pozycja 7 : 0,04% (15 głosów)
- WĘGRZYNOWSKA Elżbieta Helena: pozycja 8 : 0,09% (39 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW:
- STAROBRAT Michał: pozycja 1 : 7,85% (3 237 głosów)
- BEREŻNICKA-PŁOŃSKA Anna Maria: pozycja 2 : 2,42% (998 głosów)
- PIETRAS Jan Stanisław: pozycja 3 : 0,94% (387 głosów)
- KUBALSKI Robert: pozycja 4 : 0,73% (301 głosów)
- MALKUSZ Natalia Maria: pozycja 5 : 1,55% (640 głosów)
- ŁAWROWSKI Artur Józef: pozycja 6 : 1,17% (481 głosów)
- CHACHLOWSKA Katarzyna Magdalena: pozycja 7 : 0,86% (353 głosów)
- KOT Krzysztof Zbigniew: pozycja 8 : 0,57% (236 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOT Małgorzata Kinga: pozycja 1 : 10,33% (4 371 głosów)
- DZIEDZIC Jakub Feliks: pozycja 2 : 2,89% (1 222 głosów)
- WITEK Aleksandra Joanna: pozycja 3 : 6,07% (2 569 głosów)
- SYCZ Grzegorz Tadeusz: pozycja 4 : 0,32% (137 głosów)
- STAWARZ Bogdan: pozycja 5 : 1,01% (427 głosów)
- MIEZIAN Maciej Robert: pozycja 6 : 0,44% (187 głosów)
- WOŹNY Barbara: pozycja 7 : 0,28% (118 głosów)
- WERNER Beata Anna: pozycja 8 : 0,4% (168 głosów)
- TOMECZKO Piotr Andrzej: pozycja 9 : 0,83% (353 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- OKRZESIK Mateusz Michał: pozycja 1 : 3,31% (1 402 głosów)
- OSUCH Daria Agnieszka: pozycja 2 : 0,8% (338 głosów)
- BĘTKOWSKA Aleksandra Anna: pozycja 3 : 0,46% (196 głosów)
- WITKOWSKA Justyna Katarzyna: pozycja 4 : 0,33% (140 głosów)
- POLAK Kamil Damian: pozycja 5 : 0,46% (193 głosów)
- BOCZNIEWICZ Piotr Michał: pozycja 6 : 0,19% (82 głosów)
- ZYCH Stanisław Jan: pozycja 7 : 0,23% (97 głosów)
- TARCZYŃSKA Agnieszka Grażyna: pozycja 8 : 0,26% (111 głosów)
- JASIEWICZ Marcin Tadeusz: pozycja 9 : 0,4% (169 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOŻUCH Zbigniew Łukasz: pozycja 1 : 12,41% (5 252 głosów)
- LEŚNIAK Tomasz Marek: pozycja 2 : 4,92% (2 084 głosów)
- SZCZEPAŃSKA Alicja Anna: pozycja 3 : 6,96% (2 944 głosów)
- FIJAŁKOWSKA Grażyna Anna: pozycja 4 : 7,45% (3 152 głosów)
- WÓJCIK Artur Wojciech: pozycja 5 : 1,41% (595 głosów)
- KRUK Edyta Łucja: pozycja 6 : 1,71% (722 głosów)
- HERBOWICZ Damian Stanisław: pozycja 7 : 0,42% (178 głosów)
- PACIA Emilia Aleksandra: pozycja 8 : 1,42% (603 głosów)
- KWIATKOWSKI Zbigniew Jacek: pozycja 9 : 1,46% (619 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA:
- PABIAN Katarzyna Maria: pozycja 1 : 3,28% (1 388 głosów)
- STAWOSKI Jacek Piotr: pozycja 2 : 0,43% (181 głosów)
- WÓJCIK Jarosław Grzegorz: pozycja 3 : 0,4% (168 głosów)
- JABŁOŃSKA Barbara Marianna: pozycja 4 : 0,39% (166 głosów)
- SZCZEPANOWICZ Paweł Jan: pozycja 5 : 0,73% (311 głosów)
- KOŁAKOWSKI Mateusz Jakub: pozycja 6 : 0,14% (60 głosów)
- PUKŁO Katarzyna Małgorzata: pozycja 7 : 0,16% (67 głosów)
- SZWAJCOWSKA Kinga Marcelina: pozycja 8 : 0,18% (75 głosów)
- ZIOBRO Klaudia Małgorzata: pozycja 9 : 0,1% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA:
- KAWULA Małgorzata Agnieszka: pozycja 1 : 0,58% (246 głosów)
- MAJ Piotr Mariusz: pozycja 2 : 0,13% (55 głosów)
- PIWOWARCZYK Bogdan Robert: pozycja 3 : 0,17% (72 głosów)
- BŁACH Marta Małgorzata: pozycja 4 : 0,14% (60 głosów)
- KALINOWSKI Kazimierz Stanisław: pozycja 5 : 0,05% (22 głosów)
- DULAT Weronika Katarzyna: pozycja 6 : 0,1% (44 głosów)
- MUSIAŁ Mariusz Mirosław: pozycja 7 : 0,18% (75 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MAZURA:
- SROKA Magdalena Agnieszka: pozycja 1 : 1,05% (444 głosów)
- GROCHULSKA Maria Wiktoria: pozycja 2 : 0,19% (82 głosów)
- KACZMAREK Jarosław Zbigniew: pozycja 3 : 0,11% (47 głosów)
- AMIN Maria: pozycja 4 : 0,19% (80 głosów)
- KONTRYMOWICZ-OGIŃSKI Jan Jakub: pozycja 5 : 0,06% (25 głosów)
- HOŁUJ Artur Józef: pozycja 6 : 0,05% (23 głosów)
- KĘDZIOR Jakub Maksymilian: pozycja 7 : 0,05% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”:
- BEDNARZ Jacek Wojciech: pozycja 1 : 4,65% (1 968 głosów)
- SKALSKA Agata Józefa: pozycja 2 : 0,37% (156 głosów)
- LASOTA Mieczysław Adam: pozycja 3 : 0,56% (236 głosów)
- KRÓLIKOWSKI Marcin Marian: pozycja 4 : 0,13% (54 głosów)
- PRACZYŃSKA Iwona Maria: pozycja 5 : 0,19% (81 głosów)
- SZYMANEK-JANIA Magdalena Ewa: pozycja 6 : 0,17% (74 głosów)
- ŚLUSARSKI Marcin Radosław: pozycja 7 : 0,06% (25 głosów)
- MAJCHER-LEGAWIEC Urszula Elżbieta: pozycja 8 : 0,13% (55 głosów)
- GRUSZKA Radosław Michał: pozycja 9 : 0,85% (361 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW:
- ZAWIŚLAK Rafał: pozycja 1 : 7,52% (3 182 głosów)
- DROBOT Emilia Anna: pozycja 2 : 4,28% (1 812 głosów)
- OWSIAK Tomasz Metody: pozycja 3 : 0,37% (157 głosów)
- LEŚNIAK Barbara Alicja: pozycja 4 : 2,31% (979 głosów)
- KASIEJ Mikołaj: pozycja 5 : 0,71% (302 głosów)
- MIKSIEWICZ Dariusz Andrzej: pozycja 6 : 0,36% (152 głosów)
- MACHETA Barbara Karolina: pozycja 7 : 0,46% (195 głosów)
- RZĄSA-DURAN Elżbieta Zofia: pozycja 8 : 0,17% (74 głosów)
- TERKALSKI Rafał Piotr: pozycja 9 : 0,65% (276 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DREWNICKI Michał Krzysztof: pozycja 1 : 16,84% (7 014 głosów)
- KUCHARSKA Renata Anna: pozycja 2 : 6,68% (2 783 głosów)
- CIEŚLIK Łukasz Marcin: pozycja 3 : 2,29% (952 głosów)
- ZIĘBA Stanisław: pozycja 4 : 2,14% (891 głosów)
- KAŁUŻA Szymon Franciszek: pozycja 5 : 0,65% (271 głosów)
- KOSIOR Izabela Elżbieta: pozycja 6 : 0,41% (169 głosów)
- WODKA Ewa Elżbieta: pozycja 7 : 0,44% (183 głosów)
- MAZUR Andrzej Karol: pozycja 8 : 1,06% (441 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- DZIADOSZ Jędrzej: pozycja 1 : 3,4% (1 416 głosów)
- BELCZYK Robert Janusz: pozycja 2 : 0,57% (237 głosów)
- KLIMAS Jakub Robert: pozycja 3 : 0,6% (251 głosów)
- DANHOFFNER Adam: pozycja 4 : 0,2% (83 głosów)
- BIEL Mariusz Leszek: pozycja 5 : 0,32% (134 głosów)
- KUNC-VASHISTHA Julia Maria: pozycja 6 : 0,2% (84 głosów)
- GÓRCZYŃSKA Dorota: pozycja 7 : 0,63% (263 głosów)
- IWAN Jasna Gabriela: pozycja 8 : 0,23% (94 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SĘK Łukasz Bartłomiej: pozycja 1 : 14,85% (6 184 głosów)
- HOHENAUER Marek Jan: pozycja 2 : 6,77% (2 821 głosów)
- SIKORA Edyta Barbara: pozycja 3 : 8,02% (3 340 głosów)
- ULMANIEC Zbigniew Tomasz: pozycja 4 : 1,48% (616 głosów)
- NOWAK Edyta Liliana: pozycja 5 : 2,59% (1 080 głosów)
- WARCHOLIŃSKI Łukasz Zbigniew: pozycja 6 : 0,44% (182 głosów)
- PILCH Ryszard Jan: pozycja 7 : 2,47% (1 027 głosów)
- KOCOŃ San: pozycja 8 : 0,66% (274 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA:
- KRZYSZTONEK Wojciech Julian: pozycja 1 : 3,57% (1 485 głosów)
- ZAJĄC Wiesław Marek: pozycja 2 : 0,46% (193 głosów)
- KLOCEK Olga: pozycja 3 : 0,96% (399 głosów)
- BRÓZDA Patryk Artur: pozycja 4 : 0,26% (107 głosów)
- HLIBOWICKI Wojciech Tadeusz: pozycja 5 : 0,11% (45 głosów)
- LOSIAK Kamil Łukasz: pozycja 6 : 0,13% (55 głosów)
- BAZAN Alicja Helena: pozycja 7 : 0,48% (201 głosów)
- RAŹNA Aleksandra Agnieszka: pozycja 8 : 0,44% (182 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA:
- ADAMEK Krzysztof Bogusław: pozycja 1 : 0,55% (230 głosów)
- CZYSZCZOŃ Andrzej Artur: pozycja 2 : 0,14% (60 głosów)
- KRAMARCZYK Michał Jerzy: pozycja 3 : 0,11% (47 głosów)
- GĘBOREK Bożenna Maria: pozycja 4 : 0,18% (73 głosów)
- SIRACKA Elżbieta Maria: pozycja 5 : 0,12% (49 głosów)
- NIEWIAROWSKA Urszula Anna: pozycja 6 : 0,22% (91 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MAZURA:
- GROCHOWICZ Marek Lechosław: pozycja 1 : 0,89% (369 głosów)
- KOZŁOWSKA-KUSTRA Renata Małgorzata: pozycja 2 : 0,37% (156 głosów)
- WÓJCIK Radosław Karol: pozycja 3 : 0,16% (66 głosów)
- KMIECIK Andrzej Antoni: pozycja 4 : 0,1% (41 głosów)
- CHUCHMACZ Katarzyna: pozycja 5 : 0,24% (98 głosów)
- PRZYJEMSKA Anna Katarzyna: pozycja 6 : 0,14% (57 głosów)
- ZIĘBICKI Mikołaj Andrzej: pozycja 7 : 0,07% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”:
- CHRZANOWSKI Kazimierz Szczepan: pozycja 1 : 1,84% (768 głosów)
- KLIMOWSKA-BOBULA Edyta Katarzyna: pozycja 2 : 0,45% (187 głosów)
- GORCZYCA Grzegorz: pozycja 3 : 0,19% (78 głosów)
- KĘKUŚ Marcin Adrian: pozycja 4 : 0,2% (83 głosów)
- WOYDA Katarzyna Małgorzata: pozycja 5 : 0,22% (91 głosów)
- JEDYNAK Roman Waldemar: pozycja 6 : 0,08% (33 głosów)
- HUĆKO Arkadiusz Roman: pozycja 7 : 0,06% (23 głosów)
- SZYMAŃSKA-POLEK Katarzyna Beata: pozycja 8 : 0,59% (247 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW:
- NOWAK Rafał: pozycja 1 : 4,45% (1 855 głosów)
- DIAKOWICZ Anna: pozycja 2 : 2,96% (1 233 głosów)
- KOWALÓWKA Michał Grzegorz: pozycja 3 : 0,92% (385 głosów)
- CZAJKOWSKA Anna Joanna: pozycja 4 : 1,23% (514 głosów)
- ROCHEL Maciej Benedykt: pozycja 5 : 0,3% (123 głosów)
- PUCHAŁA Michał Wiktor: pozycja 6 : 1,02% (424 głosów)
- KOLEMBA Sebastian Jan: pozycja 7 : 0,83% (346 głosów)
- BOGACZ Agnieszka Renata: pozycja 8 : 1,04% (433 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PIETRUS Włodzimierz Wacław: pozycja 1 : 13,5% (4 269 głosów)
- PORĘBSKI Edward Jan: pozycja 2 : 6,24% (1 974 głosów)
- LISZKA Dawid Roman: pozycja 3 : 6,09% (1 925 głosów)
- KAPELAK-LEGUT Katarzyna Anna: pozycja 4 : 1,38% (436 głosów)
- GRUDNIAK Mariusz Marek: pozycja 5 : 0,82% (258 głosów)
- BROŻEK Renata Agnieszka: pozycja 6 : 1,27% (402 głosów)
- BIELA Anita Katarzyna: pozycja 7 : 2,1% (665 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY:
- ADASZYŃSKI Jerzy Maria: pozycja 1 : 3,17% (1 002 głosów)
- NOWAKOWSKA Małgorzata Janina: pozycja 2 : 0,93% (293 głosów)
- GAWLIK Maja Patrycja: pozycja 3 : 0,61% (194 głosów)
- PAWEŁEK Jakub Tomasz: pozycja 4 : 0,37% (116 głosów)
- KUŚ Natalia Katarzyna: pozycja 5 : 0,55% (175 głosów)
- PIEKARCZYK Paweł Piotr: pozycja 6 : 0,5% (157 głosów)
- STASZCZAK Dawid Łukasz: pozycja 7 : 0,33% (105 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- DRABIK Bogumiła Maria: pozycja 1 : 14,24% (4 503 głosów)
- PIETRZYK Sławomir Jan: pozycja 2 : 4,41% (1 396 głosów)
- FRENKIEL Monika Iwona: pozycja 3 : 2,22% (702 głosów)
- MAZURKIEWICZ Magdalena Agnieszka: pozycja 4 : 6,59% (2 085 głosów)
- GRZEGORZEK Bożena: pozycja 5 : 1,11% (350 głosów)
- SKÓRSKI Mariusz Wojciech: pozycja 6 : 0,59% (187 głosów)
- PIEKAREK Sebastian Joachim: pozycja 7 : 2,36% (745 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA KOMAREWICZA KRAKÓW TRZECIA DROGA:
- BIŃCZYCKI Zygmunt: pozycja 1 : 3,04% (961 głosów)
- SUSKI Jarosław Kamil: pozycja 2 : 0,54% (171 głosów)
- AKSAMIT Urszula Maria: pozycja 3 : 1,15% (363 głosów)
- SZATKO-NOWAK Jolanta Janina: pozycja 4 : 0,54% (171 głosów)
- ANDRASZ Rajka Krystyna: pozycja 5 : 0,15% (46 głosów)
- KURZYDŁO Marek Jacek: pozycja 6 : 0,99% (312 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZJEDNOCZENI DLA KRAKOWA:
- PAJĄK Agnieszka Anna: pozycja 1 : 0,68% (215 głosów)
- OSIŃSKI Jarosław Leszek: pozycja 2 : 0,12% (37 głosów)
- WINIARSKI Jarosław Paweł: pozycja 3 : 0,14% (44 głosów)
- POLEWIAK Ewa Stanisława: pozycja 4 : 0,11% (34 głosów)
- CHRISTODULO Jolanta Panajota: pozycja 5 : 0,17% (54 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW STANISŁAWA MAZURA:
- GRZANKA Adam Tomasz: pozycja 1 : 3,19% (1 010 głosów)
- WŁADYKA Anatol: pozycja 2 : 0,07% (23 głosów)
- MORAWSKA Lila Maria: pozycja 3 : 0,15% (46 głosów)
- KULIG-KUCIEL Anna Ewelina: pozycja 4 : 0,14% (43 głosów)
- DAŃKO Piotr Jakub: pozycja 5 : 0,04% (13 głosów)
- MAZUREK-HALO Anna Karolina: pozycja 6 : 0,07% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNY KRAKÓW:
- SZCZEPIŃSKA Elżbieta Maria: pozycja 1 : 0,28% (90 głosów)
- KWASEK Wiktor: pozycja 2 : 0,07% (21 głosów)
- PAWLIK Kamila: pozycja 3 : 0,14% (43 głosów)
- KOTOULAS Marcin: pozycja 4 : 0,02% (7 głosów)
- KUĆMIRSKA Anna: pozycja 5 : 0,07% (21 głosów)
- PAWŁOWSKI Zbigniew Jerzy: pozycja 6 : 0,07% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANDRZEJA KULIGA „KU PRZYSZŁOŚCI”:
- KULIG Andrzej Adam: pozycja 1 : 2,55% (807 głosów)
- MORYC Stanisław Antoni: pozycja 2 : 1,75% (552 głosów)
- SEWIŁO Iwona Jadwiga: pozycja 3 : 0,65% (207 głosów)
- MAŁOTA Agnieszka Jolanta: pozycja 4 : 0,23% (74 głosów)
- DZIEDZIC Magdalena: pozycja 5 : 0,34% (107 głosów)
- WOLKO Mateusz Tomasz: pozycja 6 : 0,06% (18 głosów)
- PAWLIK Marcin Andrzej: pozycja 7 : 0,68% (214 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA GIBAŁY - KRAKÓW DLA MIESZKAŃCÓW:
- DYDYŃSKA-CZESAK Eliza Wiktoria: pozycja 1 : 4,42% (1 397 głosów)
- LENDA Łukasz Piotr: pozycja 2 : 3,6% (1 137 głosów)
- GRABSKA Anna: pozycja 3 : 1,44% (456 głosów)
- SZYMCZYK-KARNASIEWICZ Małgorzata: pozycja 4 : 1,45% (458 głosów)
- CZERWIEŃ-GAŚ Anna Barbara: pozycja 5 : 1,07% (338 głosów)
- POŹNIAK Jerzy Aleksander: pozycja 6 : 0,14% (43 głosów)
- KARPIERZ Tomasz Mirosław: pozycja 7 : 0,34% (109 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?