Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

O Policji Kobiecej w pińczowskiej bibliotece. Wystawa do końca maja. Można poznać tajniki tej mało znanej formacji. Zobaczcie zdjęcia

Krzysztof Wieczorek
Krzysztof Wieczorek
Wystawę można obejrzeć w holu na I piętrze Biblioteki Publicznej do końca maja.
Wystawę można obejrzeć w holu na I piętrze Biblioteki Publicznej do końca maja. Biblioteka w Pińczowie
W środę, 11 maja w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „95. rocznica powołania Policji Kobiecej".

Wystawa w pińczowskiej bibliotece wyrazem uznania dla wszystkich funkcjonariuszek i pracownic cywilnych policji

Wystawa odwołuje się do wydarzeń, postaci, ale też pojęć i symboli, nierozerwalnie związanych z historią powstania i rozwoju Policji Kobiecej w Polsce w latach 1925-1939. Poszczególne elementy wystawy odwołują się do genezy utworzenia Policji Kobiecej w Polsce, do problematyki jej powstania i kilkunastu lat jej funkcjonowania w strukturach Policji Państwowej. Przedstawia ona między innymi informacje dotyczące głównych zadań tej służby. Opowiada o zwalczaniu przestępczości przeciwko kobietom i dzieciom oraz przeciwdziałaniu wzrostowi przestępstw popełnianych przez kobiety i dzieci. Spośród wszystkich obowiązków i zadań to właśnie te obszary były najbardziej odpowiednie dla Policji Kobiecej, gdyż dawały możliwość wprowadzenia i rozwoju działań profilaktycznych, humanitarnych oraz socjalnych. Wystawa jest wyrazem uznania dla wszystkich pań funkcjonariuszek i pracownic cywilnych policji.

Wystawę „95. rocznica powołania Policji Kobiecej" można w Pińczowie oglądać do końca maja

95. rocznica powstania Policji Kobiecej miała miejsce 26 lutego 2020 roku. Wystawa upamiętniająca to wydarzenie trafiła do pińczowskiej biblioteki dzięki uprzejmości pani Grażyny Szkonter - prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 roku", która oczywiście była obecna na otwarciu i wprowadziła przybyłych gości w temat polskiej Policji Kobiecej. Wśród gości obecnych na wystawie byli także: nadinspektor Tomasz Janik – Komendant Powiatowy Polski w Pińczowie, emerytowany policjant, inspektor Jakub Kosin, wicestarosta Ryszard Barna, wiceburmistrz Beata Kita, dyrektor Muzeum Regionalnego w Pińczowie doktor Justyna Dziadek, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Pińczowie Anna Golik, kierownik pińczowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Robert Karpiński oraz panie ze Stowarzyszenia Ludowego Chata Bogucka.

- Wystawę można obejrzeć w holu na I piętrze Biblioteki Publicznej do końca maja. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z historią Policji Kobiecej w Polsce – czytamy na profilu facebookowym biblioteki w Pińczowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pinczow.naszemiasto.pl Nasze Miasto