Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedpremierowy pokaz filmu "Wariaci" Jana Jakuba Kolskiego w Pińczowie

Michał Kolera
Michał Kolera
Przedpremierowy pokaz filmu "Wariaci" Jana Jakuba Kolskiego w Pińczowie, sobota, 2 grudnia 2023. >>>Zobaczcie zdjęcia
Przedpremierowy pokaz filmu "Wariaci" Jana Jakuba Kolskiego w Pińczowie, sobota, 2 grudnia 2023. >>>Zobaczcie zdjęcia archiwum PSCK
Ponad rok temu znany reżyser Jan Jakub Kolski kręcił w okolicach Pińczowa kadry do swojego najnowszego filmu - "Wariaci". W sobotę, 2 grudnia, w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się specjalny, przedpremierowy seans. Mieszkańcy miasta mogli poznać ekipę filmową i kulisy produkcji. Zobaczcie zdjęcia w galerii.

Wydarzenie prowadził Łukasz Wojtusik z radia RMF Classic. Najpierw widzowie mogli dowiedzieć się więcej o kulisach całego przedsięwzięcia, później zobaczyli sam film.

Jan Jakub Kolski: Pińczów jest wyjątkowy

- To był fantastyczny wieczór w towarzystwie reżysera Jana Jakuba Kolskiego oraz aktorów Alicji Stasiewicz, Zuzanny Drobniak, Lecha Mackiewicza i wielu osób z ekipy filmowej. Przybyli też wszyscy, którzy przyczynili się do powstawania tego filmu. To było wielkie przeżycie, zaszczyt i duma. A sam Pińczów... odnajdujemy go w kadrach, doceniamy w pięknych relacjach. Mocno podkreślał to reżyser Jan Jakub Kolski. Piękny wieczór. A my czuliśmy się w tym naprawdę wyjątkowo - relacjonuje Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Film "Wariaci" był kręcony, prócz Pińczowa, także w okolicach Koperni i Krzyżanowic. Jan Jakub Kolski zainteresował się tymi okolicami podczas jednego z prywatnych wyjazdów. Rozważając, czy będzie można umiejscowić tutaj plan produkcji, reżyser udał się do Urzędu Miasta i Gminy Pińczów.

- Doświadczyłem takiego przyjęcia takiej życzliwości, o jakich mogłem tylko marzyć. Ze strony pana burmistrza Włodzimierza Baduraka oraz pani Moniki Młyńczak, która natychmiast zaprosiła mnie do swojego auta terenowego i pokazała okolicę. Zadzierzgnęły się szczególne więzy. To najbardziej wartościowe. Nawet jeśli doświadczy się jakiegoś niedostatku w jakiejś dziedzinie, to właśnie te ciepłe relacje mogą wszystko skompensować. Jeździłem trochę po Polsce i świecie. Rzadko się zdarza takie przyjęcie - wspominał Jan Jakub Kolski podczas jednego z wywiadów w 2022 roku.

Czytaj więcej:

"Wariaci" Jana Jakuba Kolskiego. O czym jest film?

Oglądając "Wariatów", będziemy mogli docenić piękno okolic stolicy powiatu pińczowskiego. Kręcenie scen trwało u nas latem 2022 roku. Jedną z pierwszoplanowych ról gra w filmie Eryk Lubos. To znany aktor, laureat Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego w roku 2009 za rolę w filmie "Moja krew" oraz nagrody dla najlepszego aktora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach w 2012. Fani kojarzą go między innymi ze świetnej roli w serialu "Ślepnąc od świateł", gdzie zagrał skorumpowanego policjanta Marka Żakowskiego.

O czym jest film? - Najnowszy obraz jednego z najbardziej uznanych polskich reżyserów to historia Eryka i Karolki - pary złodziejaszków. Poznajemy ich w dniu, w którym wychodzą z więzienia. Pomimo dziwnej relacji starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości, co z czasem doprowadza do zazdrości, ucieczki w naturę, kolejnych napadów. Wszystko to z miłości. Tylko, że ani on, ani ona nie potrafią szczerze mówić o łączącym ich uczuciu. „Wariaci” to klasyczne kino drogi z tłem kryminalnym - tak o filmie pisze Łódzki Fundusz Filmowy, który przyznał na niego dofinansowanie.

Jan Jakub Kolski to pochodzący z Wrocławia 67-letni reżyser. W 2006 roku za film "Pornografia" otrzymał Złotego Lwa, nagrodę przyznaną za udział w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Nagrodzony też dwiema statuetkami "Orła" przyznawanymi przez Polską Akademię Filmową za filmy "Historia kina w Popielawach" (1999, za najlepszy film) oraz Jasminum (2006, nagroda publiczności).

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pinczow.naszemiasto.pl Nasze Miasto