Piłkarze Czarnych Połaniec wygrali Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku do 12 lat w Nowinach. Grał wnuczek trenera

Dorota Kułaga
Piłkarze Czarnych Połaniec triumfowali w poniedziałek w Nowinach w wojewódzkim finale XXII edycji Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii do 12 lat. W pojedynku decydującym o złotych medalach w rzutach karnych pokonali Szkołę Podstawową 25 z Kielc.

Piłkarze Czarnych Połaniec triumfowali w wojewódzkim finale Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii do 12 lat

Bardzo cieszy nas ten sukces. Drużyna stanęła na wysokości zadania. We wcześniejszych meczach trzech zawodników doznało kontuzji, nie było zmian, ale chłopcy dali z siebie wszystko. Można powiedzieć, że doszło do zmiany pokoleń, bo grał mój wnuczek. Kiedyś dziadek walczył w Turnieju o Puchar Górskiego, teraz Danielek zagrał w Tymbarku i pojedzie na finał do Warszawy

- mówił szczęśliwy trener Grzegorz Tomecki z Czarnych. Przyznał, że siłą jego drużyny był kolektyw, jeden walczył za drugiego, była duża odpowiedzialność na boisku.

Czarni w finałowych meczach w Nowinach zagrali w składzie: Filip Kaznocha, Daniel Czapla, Karol Łakomy, Kamil Gomuła, Radosław Utnik, Mikołaj Flisiak, Karol Adamek, Marcel Maj, Wiktor Golba.

Turniej Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.