Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

38 milionów na budowę obwodnicy Pińczowa. Podpisano umowę

ach
Umowę na budowę obwodnicy Pińczowa podpisali:  Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawca Michał Kozłowski prezes firmy Tranzit z miejscowości Lubachowy. Towarzyszyli im Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, Adam Jarubas, marszałek województwa  oraz Zbigniew Kozłowski, również z firmy Tranzit.
Umowę na budowę obwodnicy Pińczowa podpisali: Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawca Michał Kozłowski prezes firmy Tranzit z miejscowości Lubachowy. Towarzyszyli im Jan Maćkowiak, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, Adam Jarubas, marszałek województwa oraz Zbigniew Kozłowski, również z firmy Tranzit. Agata Chrobot
Długo wyczekiwana budowa obwodnicy Pińczowa powoli staje się faktem. W środę, 24 maja w pińczowskim domu kultury podpisano umowę na jej wykonanie. Całkowity koszt inwestycji to prawie 38 milionów złotych. Budowa planowo zakończy się w październiku 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:
Francuzka wyłudziła równowartość ponad 200 tys. zł oszukując na "czarne euro"

(Dostawca: x-news)

Nowa droga będzie miała prawie 5 kilometrów długości. Zacznie się za Brześciem, nieco za 24 kilometrem drogi wojewódzkiej numer 766, tuż przed garbem pińczowskim. Przebiegać będzie w większości przez tereny rolne, częściowo zalesione, a także zabudowane w sołectwie Włochy. Skończy się w okolicach 2 kilometra drogi wojewódzkiej numer 767 Pińczów – Busko.

Gości na środowym spotkaniu powitał Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa. - Spotykamy się dziś, aby podpisać umowę na budowę obwodnicy Pińczowa. To bardzo ważny moment dla naszego miasta, gminy i całego powiatu. Wszyscy wiemy, że już od dawna mieszkańcy wyczekują takiej inwestycji Proces zaczął się kilkanaście lat temu, kiedy Rada Miejska podjęła uchwałę, aby przygotować plan miejscowy, w którym zagwarantujemy przebieg tej obwodnicy. W 2009 roku zatwierdzono plan, a w 2013 roku podczas sesji podpisaliśmy porozumienie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego dotyczące wspólnej realizacji tego zadania. Po długich przygotowaniach wreszcie się udało doprowadzić do podpisania umowy - powiedział burmistrz.

- Obwodnica powstanie dzięki mobilizacji i zaangażowaniu przedstawicieli władz lokalnych, samorządowców, a także społeczności. Dziś podpisujemy umowę, która jest jedną z 13 najważniejszych inwestycji drogowych zapisanych w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego – mówił marszałek Adam Jarubas.

Budową obwodnicy zajmie się firma Tranzit z miejscowości Lubachowy (powiat włoszczowski). Ostateczny termin wykonania kończy się 31 października 2019 roku. - Jesteśmy przygotowani sprzętowo, mamy doświadczenie z tego typu drogami. Nie będzie to łatwe zadanie z uwagi na tereny macierzyste, przez które będzie przebiegać, ale jesteśmy dobrej myśli - podsumował Zbigniew Kozłowski z firmy Tranzit.

Jak wielokrotnie podkreślano podczas środowego spotkania budowa obwodnicy umożliwi rozwój Pińczowa. - Liczymy, że przy obwodnicy powstaną nowe tereny inwestycyjne, a tym samym miejsca pracy. Ale przede wszystkim odciąży centrum miasta, przez które podczas doby przejeżdża około 8 tysięcy pojazdów - co jest uciążliwe dla mieszkańców, a także niekorzystnie wpływa na zabytkowe budynki - powiedział Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Podczas budowy obwodnicy, w ramach inwestycji, wyremontowany zostanie także odcinek ulicy Batalionów Chłopskich i część drogi przebiegającej przez sołectwo Pasturka.

Obwodnica będzie przebiegać przez obszary Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego, a także obszary Ostoji Nidziańskiej oraz Doliny Nidy. W związku z tym powstaną przejścia dla zwierząt oraz jak nas poinformowano będą podjęte działania mające na celu przywrócenie równowagi przyrodniczej na obszarze inwestycji.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pinczow.naszemiasto.pl Nasze Miasto