Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski 2018 w Pińczowie. Masz rewelacyjny pomysł i chcesz go zrealizować? To ostatnie dni na zgłoszenie wnio

Agata Chrobot
Część „Ścieżki zdrowia dla malucha" przy Przedszkolu numer 3 w Pińczowie. Powstała w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Całkowity koszt inwestycji to 36 669, 29 złotych.
Część „Ścieżki zdrowia dla malucha" przy Przedszkolu numer 3 w Pińczowie. Powstała w ramach pierwszego budżetu obywatelskiego. Całkowity koszt inwestycji to 36 669, 29 złotych. UMiG Pińczów
Masz pomysł na to jak turystycznie rozruszać Pińczów, chcesz mieć na swoim osiedlu siłownię pod chmurką, albo wyremontowany chodnik? Można to osiągnąć - trzeba tylko chcieć. Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa o trzeciej edycji budżetu obywatelskiego.

W tym roku po raz trzeci w Pińczowie realizowana jest idea budżetu obywatelskiego. Czy dużo już wpłynęło wniosków?
Na tę chwilę do kancelarii urzędu miejskiego trafiło sześć wniosków w ramach budżetu obywatelskiego. Wciąż zachęcam mieszkańców do składania swoich projektów i przypominam, że ostateczny termin mija 30 czerwca, więc została ostatnia chwila.

Skąd wziąć ten wniosek i gdzie go złożyć?
Formularz do pobrania i wypełnienia znajduje się na stronie internetowej urzędu miejskiego w Pińczowie. Można go też odebrać osobiście w urzędzie. Formularz zostaje uznany za ważny, pod warunkiem, że wszystkie pola będą dokładnie wypełnione. Gotowe wnioski należy złożyć w wersji pisemnej w kancelarii urzędu miejskiego w Pińczowie (pokój 29) lub wysłać drogą elektroniczną na adres: [email protected].

A kto może zgłosić swoją inicjatywę?
Tak jak w roku ubiegłym propozycje projektów może zgłosić grupa 25 mieszkańców miasta Pińczowa, którzy mają ukończone 18 lat oraz instytucje publiczne, spółdzielnie mieszkaniowe i organizacje pozarządowe działające na terenie miasta Pińczowa.

Projekty muszą spełniać kilka kryteriów...Jakie są wymagania formalne żeby projekt przeszedł pozytywną ocenę?
Wszyscy, którzy chcą zgłosić propozycje przedsięwzięcia muszą wziąć pod uwagę kilka wymagań. Po pierwsze, teren, na którym planowo projekt będzie wykonywany musi być terenem gminnym. Po drugie, przedsięwzięcia muszą być ogólnodostępne dla mieszkańców gminy i służyć społeczeństwu. Po trzecie, całkowity koszt realizacji projektu nie może przekraczać 100 tysięcy złotych. Dodam, że ze środków budżetu obywatelskiego mogą być finansowane zadania, które są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego.

Złożenie wniosków to pierwszy etap budżetu obywatelskiego. Jakie są kolejne?
Wszystkie wnioski, które wpłyną do Urzędu Miejskiego do 30 lipca tego roku będą później ocenione przez specjalnie powołany Zespół Opiniujący. Jego członkowie rozpatrzą formularze pod kątem: możliwości ich realizacji, wartości społecznej oraz szacowanych kosztów. Te projekty, które przejdą pozytywnie weryfikację zespołu znajdą się na liście do głosowania. Każdy mieszkaniec, który w dniu głosowania ukończy 16 lat, będzie mógł oddać tylko jeden głos na ten projekt, który według niego jest najlepszy. Głosowanie będzie polegało na wrzucaniu kart do głosowania do specjalnie przygotowanych urn. Ostatnim etapem będzie realizacja tych projektów, które otrzymają najwięcej głosów. W tym roku przeznaczymy na budżet obywatelski około 600 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Piękne WAGS podczas world cup 2018 w Rosji [zdjęcia]

ZOBACZ TAKŻE: 60 SEKUND BIZNESU. Polacy zachwyceni rosyjską gościnnością

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pinczow.naszemiasto.pl Nasze Miasto